Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargard w zimowej szacie

8 grudnia 2023

Początek grudnia przyniósł nam piękną, mroźną i śnieżną pogodę. To idealne tło do świątecznych iluminacji, które można podziwiać w całym mieście. Są doskonale znane i lubiane elementy, a także nowości. Warto zobaczyć je wszystkie na zdjęciach, a potem koniecznie wybrać się na zimowy spacer po Stargardzie.

W tym roku prawdziwie świąteczny klimat zapewniają aż 2 choinki. Jedna stoi na rondzie im. S. Pajora. Druga, zupełnie nowa, zachwyca przechodniów na Rynku Staromiejskim. Tam również można znaleźć kolejną nowość – dużą ramkę idealną do robienia pamiątkowych zdjęć. To właśnie ona od pierwszych chwil cieszy się ogromnym zainteresowaniem stargardzian.

Spacerując w poszukiwaniu świątecznych iluminacji, koniecznie trzeba się udać w okolice placu Wolności. Tuż przy gryfiku Hanza stoi nasza stargardzka gwiazda ze stalagmitami. W pobliżu jest też nowość – duża bombka z reniferem. Całość świetnie uzupełniają także dekoracje na ulicznych latarniach.

Te dwa elementy są już doskonale znane, ale zawsze cieszą spacerowiczów w Parku Chrobrego. Pomiędzy Wieżą Ciśnień a cerkwią można spotkać imponujących rozmiarów anioła grającego na trąbce. Z kolei przy Bramie Pyrzyckiej na amatorów klimatycznych fotografii czekają anielskie skrzydła.

Drzewa jak zawsze ozdabiają setki lampek – dokupiliśmy aż 44 zupełnie nowe kurtyny świetlne. W sumie w tym roku na dekoracje zimowe wydaliśmy prawie 160 000 zł.

Zdjęcia: Roman Budzowski