Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargard widoczny w Europie

28 lutego 2020

Stargardzianie doskonale wiedzą, że nasze miasto to dobre miejsce do pracy i życia. Teraz mogą się o tym przekonać ludzie z całej Europy. Na portalu TheMayor.eu opublikowano wywiad z prezydentem Rafałem Zającem. Jest w nim mowa o walorach turystycznych i historycznych Stargardu, ale także o strategii na przyszłość.

– Zależy nam, aby nasze miasto dalej rozwijało się dynamicznie, zarówno w sferze społecznej, jak i gospodarczej. Poziom jakości życia mieszkańców musi się nieustannie podnosić. Jednocześnie chcemy być gotowi na nowe wyzwania – mówi prezydent Rafał Zając. W rozmowie z portalem podkreślił również, jak ważne jest, by zatrzymać obecnych mieszkańców w Stargardzie i jednocześnie przyciągnąć nowych. – Jednym z narzędzi realizacji tych celów jest Stargardzka Karta Mieszkańca. Pomaga nam w tym też kampania „StargardVita!”. To ona promuje nasze miasto m.in. pod kątem możliwości zdobycia atrakcyjnej pracy – dodaje prezydent Rafał Zając.

Cały wywiad można znaleźć tutaj. Został opublikowany w języku angielskim, dzięki czemu dotrze do czytelników w całej Europie. Prezydent Rafał Zając dołączył do innych burmistrzów i prezydentów, którzy w ten sposób przedstawili swoje miasta. Więcej podobnych rozmów można przeczytać w zakładce Interviews.

TheMayor.eu to internetowy portal gmin. Na stronie www.themayor.eu są informacje o wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej. To miejsce, w którym przedstawiane są dobre inicjatywy realizowane przez samorządy poszczególnych regionów. Twórcom zależy przede wszystkim na lepszym kontakcie obywateli państw UE z lokalnymi władzami i instytucjami europejskimi. Na portalu można też znaleźć aktualne informacje o ciekawych  wydarzeniach kulturalnych i projektach realizowanych na całym kontynencie.

Print screen: www.themayor.eu