Aktualności: Działania społeczne

Stargard zagrał z WOŚP

1 lutego 2021

125 000 zł zebraliśmy w naszym mieście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – według szacunków na wtorkowy (2.02.) poranek. Stargardzianie jak zawsze pokazali, że mają wielkie serca. Mimo szczególnej – w dużej mierze wirtualnej – odsłony akcji, mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek i licytowali ciekawe fanty.

29. Finał WOŚP w naszym mieście rozpoczął się na sportowo. W Parku Chrobrego zjawili się miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. W indywidualnym biegu wzięło udział ponad 250 osób, które uzbierały przeszło 8 300 zł. Mroźna, ale pogodna niedziela sprzyjała także spacerom, podczas których stargardzianie wrzucali pieniądze do puszek wolontariuszy w całym mieście.

Z kolei Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało transmisję na żywo. W czasie wirtualnych aukcji zebrano prawie 20 000 zł, przebijając ubiegłoroczny wynik o około 5000 zł. Najwyższą kwotę osiągnęły obrazy autorstwa Ludmiły Sabadini – dwóch licytujących zapłaciło za nie 4400 zł. Niemal 1000 zł przyniósł z kolei bursztynowy żaglowiec z kompasem oddany na aukcję przez prezydenta Rafała Zająca. Prezydent przekazał też czek od mieszkańców o wartości 5000 zł. Za 1500 zł sprzedano piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego, a fan koszykówki za 1550 zł wylicytował zestaw od PGE Spójni Stargard (kalendarz z autografami, akredytację prasową na mecz i strój). Na aukcji pojawiły się też inne ciekawe fanty – m.in. zwiedzanie kolegiaty z Marcinem Majewskim z MAH, grafika Ryszarda Balonia, tablet, karnet VIP na pływalnię OSiR i koszulka WOŚP.

Licytacjom towarzyszyły występy utalentowanych ludzi z naszego miasta. Swoje umiejętności zaprezentowali Łukasz Brodowski i Nailah Vitha oraz dwa stargardzkie zespoły – Out of Mind i Aveira.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/OSiR