Aktualności: Działania społeczne

Stargardzianie grali z WOŚP

31 stycznia 2022

150 wytrwałych wolontariuszy, których nie zniechęcił nawet silny wiatr, licytacje na żywo, występy artystyczne, bieg, a przede wszystkim hojność mieszkańców – za nami 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stargardzianie kolejny raz pokazali, że chcą i potrafią pomagać. Według szacunków na poniedziałkowe (31.01.) południe w naszym mieście zebrano ponad 130 000 zł. W całej Polsce to już ponad 136 000 000 zł, a liczenie trwa.

– Już trzydziesty raz w naszym kraju wydarza się coś niezwykłego. Kolejny raz mobilizujemy się i wspieramy cel, który dotyczy nas wszystkich. To również dowód na to, że Polacy potrafią się jednoczyć wokół idei i tworzyć wielkie rzeczy. Dziękuję wolontariuszom, którzy od samego rana wytrwale przemierzali stargardzkie ulice i każdemu, kto wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękuję też artystom i organizatorom, dzięki którym mogliśmy się dobrze bawić na Rynku Staromiejskim – mówi prezydent Rafał Zając.

Wolontariusze rozpoczęli zbiórkę już w niedzielny poranek. O 10:00 w parku Chrobrego zebrali się miłośnicy aktywności fizycznej. W 6. Biegu dla Orkiestry wzięły udział 82 osoby. Najdłuższy dystans – aż 30 km – pokonał Kamil Markiewicz. Wśród pań wyróżniła się Magdalena Janczulewicz, która wraz z psem Azą przebiegła 16 km. Wszystkie pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zasiliły stargardzki sztab WOŚP.

Dużo działo się na Rynku Staromiejskim. Mieszkańcy licytowali atrakcyjne fanty, m.in. wycieczkę po Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem, dzieła sztuki, vouchery na różne usługi i ciekawe gadżety. Na scenie wystąpili zdolni ludzie z naszego miasta: Olivier Michalczuk, Hanna Cielecka, Maja Barszczowska, Alicja Stańczyk, Patrycja Kucharzyk, Zuzanna Materac, Joanna Mędryk, Zuzanna Susz, Andrzej Kokos Kosko, Jaro Sadowski, Eryka Wieleba, Marcin Crane Krawczyk, Justyna Sadowska, Malwina Kolińska, Nikola Szkodlarska i zespół LOS TATOOLOSS. O 20:00 płytę rynku rozświetliło tradycyjne światełko do nieba, a chwilę później rozpoczął się pokaz Teatru Ognia ze Stargardzkiego Centrum Kultury.

Choć oficjalny finał WOŚP już za nami, nadal można się dorzucić do wirtualnej skarbonki Hufca ZHP Stargard. Wystarczy kliknąć tutaj i wygodnie zapłacić kartą albo przez PayU.

Zdjęcia: Paweł Bieg