Strona głównaWpisyInneStargardzianie Ukraińcom

Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargardzianie Ukraińcom

11 marca 2022

W niedzielę (13.03.) o 16:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego rozpocznie się wyjątkowy koncert. Na scenie wystąpią lokalni artyści. Będą też dodatkowe atrakcje i zbiórka pieniędzy. Wszystko w ramach okazania solidarności Ukrainie. To kolejna forma wsparcia ludzi, którzy uciekli do naszego miasta przed wojną.

O oprawę muzyczną zadbają: Damian Gralak, Cantore Gospel, Altos, Norbert Śliwa z Iwoną i Rusłanem Marciszakami, De Facto, Adrianna Bąk, Eryka Wieleba, Los Tatooloss, Wiktor Marchewka, Piotr Ksiądz, Dzikie Wino, Layla i Rupaki. Rozgrzać będzie się można przy grochówce i herbacie. W programie niedzielnego wydarzenia znalazły się też licytacje fantów. Spotkanie w Teatrze Letnim to następna okazja do realnej pomocy Ukraińcom, ale również do pokazania wzajemnego wsparcia i solidarności w tym trudnym czasie.

Do naszego miasta przybywa coraz więcej uchodźców. Miasto wraz ze stargardzkim kołem Związku Ukraińców w Polsce i dziesiątkami wolontariuszy zapewnia im schronienie i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Cały czas działa też strona www.stargard.eu/ukraina. W poszczególnych zakładkach są wszystkie niezbędne informacje zarówno dla Ukraińców przybywających do Stargardu, jak i dla ludzi, którzy chcą im pomóc.