Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargardzianka w parku

16 sierpnia 2023

Od ubiegłego roku w Parku Chrobrego w pobliżu Baszty Morze Czerwone latem można napić się wody ze stylowego kranu. Teraz kolejne źródełko pojawiło się w Parku Popiela. Leci z niego czysta woda nadająca się do bezpośredniego spożycia – dokładnie taka sama, jaką mamy w domach.

Zwłaszcza w upalne dni kran w Parku Chrobrego cieszy się popularnością wśród stargardzian. Korzystają z niego także zwierzęta. Łatwo znaleźć to źródełko – jest dokładnie naprzeciwko Baszty Morze Czerwone, za sceną Teatru Letniego. Kolejny kran z pewnością przyda się spacerowiczom w Parku Popiela. Wody Miejskie zamontowały go przy alejce w pobliżu zejścia od strony skrzyżowania ul. Bolesława Krzywoustego z ul. Popiela.

Woda płynąca z obu źródełek to nasza stargardzianka – czysta i bogata w minerały. Można ją pić bez wcześniejszego przegotowywania albo filtrowania. Zawartością cennych składników dorównuje popularnym wodom butelkowanym, a przy tym jest dużo tańsza. Stargardzianka to też ekologiczny wybór. Warto podczas kolejnego spaceru po miejskich parkach zabrać ze sobą wielorazową butelkę i korzystać z darmowej wody do woli.

Zdjęcia: UM w Stargardzie