Aktualności: Działania społeczne

Stargardzka Karta Mieszkańca już w przyszłym roku

29 października 2019

Tańsza komunikacja miejska, bilety wstępu na basen, do kina i muzeum, a także lepszy dostęp do miejsc w żłobku i przedszkolu – to tylko niektóre korzyści dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca. Już w przyszłym roku zarówno wieloletni mieszkańcy, jak i osoby, które zdecydują się przeprowadzić do Stargardu skorzystają z przywilejów, jakie niesie ze sobą SKM.

– Chcielibyśmy przekonać tych, którzy mieszkają w Stargardzie, ale są zameldowani gdzie indziej, żeby poczuli się częścią naszego miasta. Zależy nam na uświadamianiu, że płacenie podatków jest przecież braniem udziału w kosztach miasta, jego rozwoju i budowaniu – mówi prezydent Rafał Zając.

Stargard jest dobrym miejscem do zamieszkania, co potwierdzają opinie wielu ludzi, którzy postanowili się tutaj przeprowadzić z różnych stron. Przez ostatnie lata w mieście zrealizowano mnóstwo inwestycji podnoszących komfort życia. Nowe mieszkania, zakłady pracy, miejsca w przedszkolach, drogi, chodniki, parkingi, oświetlenie ulic i wydarzenia kulturalne – to tylko część ważnych elementów tworzących wygodne miasto. Wiele sfer życia wciąż jest doskonalonych.

– Pakiet benefitów, który opracowujemy, ma przekonać zarówno tych, którzy tu mieszkają, jak i osoby zamierzające zmienić miejsce zamieszkania. Ten, kto wyrobi SKM, będzie miał łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju usług miejskich. Da to szansę na korzystanie z nich na preferencyjnych zasadach – zapowiada prezydent Rafał Zając.

Stargardzką Kartę Mieszkańca otrzyma każdy stargardzianin żyjący w naszym mieście i rozliczający tutaj PIT. To także przywilej dla nowych mieszkańców, którzy wybrali Stargard na swoje miejsce do pracy i życia. SKM jest jednym z dowodów na to, że warto przenieść się do naszego miasta i korzystać z wszystkich atrakcji oraz udogodnień. Program wpisuje się w akcję StargardVita!, dzięki której tysiące ludzi w północno-zachodniej Polsce dowiaduje się, że można u nas żyć i mieszkać naprawdę komfortowo.

Karta to szansa m.in. na tańsze bilety komunikacji miejskiej. Jej posiadacze skorzystają z szerokiego pakietu zniżek, ulg i promocji – przygotowanych zarówno przez spółki miejskie, jak i prywatnych przedsiębiorców, dla których udział w SKM może być dobrą formą reklamy. Stargardzka Karta Mieszkańca niesie ze sobą wiele zysków, a jej zdobycie będzie niezwykle proste – wystarczy wskazać Stargard w corocznym rozliczeniu podatku dochodowego.

Szczegóły dotyczące karty będzie można poznać na początku przyszłego roku na stronie www.stargard.pl.

Zdjęcie: Andrzej Kozłowski