Aktualności: Sprawy urzędowe

Starówka z nowymi latarniami

22 sierpnia 2023

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekali mieszkańcy Starego Miasta. Jeszcze w tym roku na kilku ulicach rozbłysną 54 zupełnie nowe latarnie. Oświetlenie zostanie wymienione wzdłuż ulic: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników. Prace ruszyły – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinny zakończyć się pod koniec tego roku.

Do tej pory były tam stare, mocno wysłużone lampy, a prąd doprowadzała linia napowietrzna. Po zakończeniu prac będzie bezpieczniej i ładniej. Oczywiście nowe latarnie będą miały ledowe, energooszczędne oprawy. W ramach inwestycji na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Dodatkowo na ul. Mieszka I wykonany zostanie nowy chodnik z płyt i kostki kamiennej. Prace o wartości ponad 1 200 000 zł przeprowadzi firma ze Stargardu – P. U. ELEKTROART Artur Skiba.

Inwestycja zdecydowanie poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale też estetykę Starego Miasta. Swoje oblicze sukcesywnie zmieniają kolejne ulice i miejsca na starówce. Nowe chodniki i oświetlenie są na ul. Bolesława Krzywoustego i ul. Grodzkiej oraz – częściowo – na ul. Bolesława Chrobrego. Wyremontowana kolegiata wraz z Rynkiem Staromiejskim zachwycają mieszkańców i turystów, a kompleksowo zmodernizowana Książnica Stargardzka już niedługo zaprosi w swoje progi czytelników i nie tylko. Po zakończeniu inwestycji w oświetlenie wszędzie tam dojdziemy komfortowo – niezależnie od pogody i pory dnia.

Zdjęcia: UM w Stargardzie