Aktualności: Edukacja

Startuje „Bieg brzegiem serca”

7 marca 2019

550 km w 13 dni – to trasa kolejnej odsłony akcji „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech”. Mariusz Malec ruszy tym razem wzdłuż Bałtyku. Towarzyszyć mu będą dwaj rowerzyści: Ryszard Wieczorkiewicz i Ireneusz Mania.

Śmiałkowie startują już jutro (8.03.). Trasa rozpoczyna się w Piaskach, a kończy w Świnoujściu. Średnio pokonają aż 42 km dziennie – tyle wynosi dystans maratonu. Wydarzenie to kolejna odsłona akcji „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech”, której inicjatorem jest Mariusz Malec. W ubiegłym roku każdego dnia pokonywał minimum 10 km. Zbierał pieniądze na leczenie i rehabilitację Milenki i Kornelki. W tym roku nadal pomaga chorym dziewczynkom, stawiając przed sobą jeszcze trudniejsze wyzwanie – bieg wzdłuż wybrzeża.
Mariusz Malec i Ryszard Wieczorkiewicz to stargardzianie. W Piaskach dołączy do nich Ireneusz Mania z Łeby, co oznacza, że akcja została zauważona w Polsce. Dodatkowo 17.03. (niedziela) wezmą udział w imprezie zaślubin z morzem w Kołobrzegu. To kolejna szansa na pomoc dla dziewczynek.

Zmagania z trasą będzie można śledzić na stronie www.stargard.pl, fanpage’u Stargardu oraz na  facebookowym profilu akcji „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech”.

Zdjęcie: Facebook/Mariusz Malec