Aktualności: Sprawy urzędowe

STBS remontuje

10 czerwca 2022

15 mieszkań i kompleksowa modernizacja za ponad 1 000 000 zł – Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zrealizowało kolejną inwestycję. Dzięki zdobytym środkom zewnętrznym zwiększył się standard kilkunastu wolnych lokali komunalnych. Spółka znów udowodniła, że w pełni zasługuje na II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2022 r.

W ramach dużej inwestycji w mieszkaniach wykonano m.in. wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Wymienione zostały również okna i drzwi. W każdym lokalu wykonano również łazienkę, w której pojawiły się niezbędne urządzenia sanitarne. W ramach kompleksowych remontów odnowione zostały ściany i sufity, wymieniono też okładziny podłogowe. Przeprowadzono również prace przy instalacjach elektrycznych. Na tę inwestycję STBS pozyskało ponad 1 000 000 zł dofinansowania z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Spółka regularnie inwestuje, z powodzeniem korzystając ze środków zewnętrznych. STBS buduje nowe mieszkania, remontuje kamienice, ale realizuje też programy mieszkalnictwa wspomaganego. Na swoim koncie ma również precyzyjne odtworzenie zabytkowej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 – realizację, która zachwyca ludzi z całej Polski. Kilka miesięcy temu spółka zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za 2022 r., utrzymując tym samym pozycję z ubiegłego roku. Zestawienie przygotowali specjaliści ze Strefy Gospodarki – dodatku tematycznego do Dziennika Gazety Prawnej.

Zdjęcia: STBS