Aktualności: Działania społeczne

STBS wybuduje nowy blok

14 września 2021

Kolejni stargardzianie zajmą komfortowe mieszkania. W 33 lokale o wysokim standardzie zainwestuje Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budynek stanie na os. Lotnisko – niedaleko tego oddanego w ubiegłym roku. Na ten cel spółka pozyskała prawie 6 800 000 zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowy budynek będzie miał adres ul. J. Śniadeckiego 13A, B, C. To cicha i zielona okolica. Stargardzianie będą mieszkać na czterech kondygnacjach, a łączna powierzchnia użytkowa lokali to prawie 1 500 m2. Całość ma kosztować około 8 500 000 zł. Budowa powinna rozpocząć się w połowie 2022 r.

STBS regularnie inwestuje w mieszkania o wysokim standardzie. Dba również o najbliższe otoczenie, co widać na przykładzie ul. J. Śniadeckiego 17. Przy nowych budynkach wykonywane są miejsca postojowe dla samochodów. Pojawia się również dodatkowa zieleń, która pasuje do tej części os. Lotnisko i oświetlenie zwiększające bezpieczeństwo w pobliżu bloku. Niezależnie od tego wzdłuż samej ul. J. Śniadeckiego trwa montaż kolejnych latarń.

Nowy budynek powinien być gotowy już w 2023 roku.

Zdjęcie: Wojciech Jarosławski/STBS/archiwum