Aktualności: Sprawy urzędowe

Straż Miejska na ratunek kotu

3 lipca 2020

Nietypową interwencję przeprowadzili strażnicy miejscy na Starówce. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o kocie uwięzionym pod mostem na ul. Kuśnierzy. Na miejscu pojawili się także pracownicy szczecińskiego TOZu oraz MPGK. Zwierzę udało się uratować.

Kot znajdował się w studzience kanalizacyjnej. Dostęp do niego był utrudniony. Dzięki wspólnej akcji strażników, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej udało się uwolnić przestraszonego czworonoga. Kot nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Straż Miejska po raz kolejny pomogła zwierzęciu w potrzebie. Kilka tygodni temu funkcjonariusze zabezpieczyli kaczkę, która wraz z 11 kaczętami próbowała bezskutecznie przejść przez ruchliwą ulicę. Cała gromadka została umieszczona w nowej lokalizacji – z daleka od miasta.

Jeżeli spotkamy w Stargardzie bezdomne lub dzikie zwierzę potrzebujące pomocy, wystarczy zadzwonić do Straży Miejskiej – nr tel. 986, 91 577 50 90. Funkcjonariusze powiadomią odpowiednie służby. Poza godzinami pracy strażników zgłoszenia przyjmuje Policja, tel. 997.

Zdjęcia: Straż Miejska