Aktualności: Działania społeczne

Strażnicy uczą bezpieczeństwa

4 października 2023

Pierwsze tygodnie roku szkolnego to najlepszy czas na zdobycie cennej wiedzy o prawidłowym poruszaniu się po drogach. Funkcjonariusze Straży Miejskiej mają za sobą kilkadziesiąt spotkań z młodymi stargardzianami. Dzieci dowiedziały się, co zrobić, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Były również zajęcia praktyczne.

Każdego roku strażnicy prowadzą program profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Tylko we wrześniu aż 47 razy spotkali się z uczniami stargardzkich podstawówek i miejskich przedszkoli. Pierwszoklasiści dodatkowo udali się na spacer, podczas którego funkcjonariusze omówili najważniejsze kwestie bezpośrednio przy przejściach dla pieszych i ścieżkach rowerowych.

„Bezpieczna droga do szkoły” to jedna z wielu profilaktycznych akcji prowadzonych przez naszą Straż Miejską. Funkcjonariusze przekazują przydatną wiedzę zarówno małym dzieciom, jak i młodzieży. Bezpieczne wakacje, profilaktyka uzależnień, agresja i przemoc – to tylko kilka z wielu poruszanych zagadnień. Aktualnie strażnicy docierają do nieco starszych uczniów z tematem „Odpowiedzialność prawna nieletnich”.

Zdjęcie: Straż Miejska w Stargardzie