Aktualności: Edukacja

Studenci UTW rozpoczynają rok

10 października 2019

Październik to początek zajęć na uczelniach w całej Polsce. Studenci powracają do aktywności po długich wakacjach. Także w Stargardzie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki. Zapowiadają się kolejne miesiące wypełnione ciekawymi zajęciami.

– Uniwersytet Trzeciego Wieku to znakomita przestrzeń do rozwoju. Gratuluję rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego. Powodzenia w szczególności życzę tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z uniwersytetem – jestem pewien, że podjęliście dobrą decyzję. Aktywności w UTW to wiele pięknych i dobrych chwil. Troski dnia codziennego schodzą na dalszy plan, kiedy skupiacie się na własnym rozwoju i budowaniu relacji z innymi ludźmi – mówi prezydent Rafał Zając.

Prezydent podkreślił także wkład Uniwersytetu Trzeciego Wieku w życie społeczne i kulturalne Stargardu. Słuchacze od lat aktywnie biorą udział w wielu wydarzeniach, uświetniając swoimi występami miejskie imprezy. – Dziękuję też za to, że świetnie widać was w mieście. Wasza wyjątkowa energia i chęć do działania jest obecna w wielu przestrzeniach Stargardu. Życzę udanego roku i dużej satysfakcji z podejmowanych aktywności. Mam nadzieję, że każdego dnia będzie dopisywało wam zdrowie, a kontakt z rówieśnikami i udział w zajęciach stanie się źródłem prawdziwej radości – mówi prezydent Rafał Zając.

Choć nowy rok akademicki został oficjalnie rozpoczęty, nadal można zostać słuchaczem UTW. Rekrutacja trwa do 31.10. (czwartek). Najbliższe terminy to wtorek: 15.10., 22.10., 29.10. (od 10:00 do 14:00) oraz czwartek: 17.10., 24.10., 31.10. (od 12:00 do 14:00). Zapisy są przyjmowane w sekretariacie Uniwersytetu w Stargardzkim Centrum Kultury – ul. Piłsudskiego 105 (I piętro, wejście od ul. Wojska Polskiego).

UTW rekrutuje co roku, a liczba miejsc jest nieograniczona. Słuchaczem Uniwersytetu może zostać każda osoba w wieku emerytalnym. Zapisanie się jest bardzo proste – wystarczy wypełnić deklarację i wnieść opłatę wpisową. Dodatkowo trzeba dostarczyć dwa zdjęcia do legitymacji studenckiej.

W Stargardzie seniorzy uczęszczają na zajęcia UTW już od niemal 20 lat. Każdy znajdzie coś dla siebie. W planie są zarówno wykłady prowadzone przez pracowników naukowych uczelni wyższych, ale także zajęcia z rękodzieła, taniec, śpiew i teatr. Słuchacze uczą się języków obcych, poznają historię i literaturę oraz doskonalą pamięć i koncentrację. W ramach UTW działa około 40 sekcji tematycznych – ich aktywność zależy od zainteresowania uczestników konkretnym tematem.

Udział w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Studenci biorą udział w wycieczkach – podróżują zarówno po Polsce, jak i wyjeżdżają za granicę. Interesującą opcją są także wyjazdy do opery i filharmonii. UTW to nie tylko nauka, ale przede wszystkim doskonała forma aktywności dla seniorów. Dzięki różnym propozycjom każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie