Strona głównaWpisyKulturaSukces ArtFestiwalu on-line

Aktualności: Kultura

Sukces ArtFestiwalu on-line

25 maja 2020

Stargardzianie pokazali, że nawet w czasie epidemii koronawirusa nie rezygnują z kontaktu ze sztuką. Przez cały weekend kilka tysięcy osób odwiedziło wirtualny ArtFestiwal. Jak co roku – choć teraz w nieco innej, wirtualnej formie – kilkudziesięciu artystów przedstawiło swoją twórczość. Jeżeli ktoś nie zdążył zapoznać się z wszystkimi propozycjami, wciąż są dostępne tutaj.

Wystarczy wejść na stronę internetową Stargardzkiego Centrum Kultury i z zakładki ArtFestiwal 2020 on-line wybrać konkretną kategorię. Do wyboru jest fotografia, grafika, ikony, malarstwo, modelarstwo, muzyka, rękodzieło i formy użytkowe, taniec, teatr oraz witraż. Artyści przygotowali prezentacje w różnej formie. Można obejrzeć zdjęcia, spektakl teatralny, posłuchać Orkiestry Camerata albo poznać tajniki tworzenia witraży. Muzycy ze Stargardu specjalnie na tę okazję nagrali piosenkę o wymownym tytule „CO VIDać w Stargardzie…”.

Wirtualny festiwal to także szansa na odwiedzenie większej liczby artystów niż zwykle. Tym razem wirtualnie pokazało się ponad 70 twórców. Jak zawsze reprezentują różne dziedziny sztuki. Wystawy fotografii, zbiory grafik, układy taneczne, modele zabytkowych pojazdów, obrazy –  wybór jest naprawdę duży. Swoimi dziełami pochwalili się zarówno utalentowani dorośli, jak i zdolne dzieci oraz młodzież z naszego miasta. Choć w tradycyjnej, plenerowej formie wydarzenie trwa przez jeden weekend, ArtFestiwal on-line jest nadal dostępny. Warto zajrzeć na stronę SCK żeby ponownie zobaczyć dzieła lokalnych twórców albo nadrobić weekendowe zaległości i dopiero zapoznać się ze wszystkimi tegorocznymi propozycjami.

Print screen: www.sck.stargard.pl/art_muzyka#gth