Aktualności: Biznes

Suknie idą w świat

10 czerwca 2021

Przy ul. Fabrycznej w Stargardzkim Parku Przemysłowym jedną ze swoich fabryk ma United Bridal Factory. Firma zajmuje się produkcją sukni ślubnych. W czasie pandemii koronawirusa włączyła się też w akcję szycia strojów ochronnych. United Bridal Factory nie zwalnia tempa i poszukuje pracowników do wciąż rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Mimo kryzysu spowodowanego pandemią, firma uzyskuje dobre wyniki sprzedaży. W związku z obostrzeniami wiele par musiało przełożyć zaplanowane uroczystości, dlatego teraz nastąpił znaczny wzrost zainteresowania modą ślubną. Właściciele przedsiębiorstwa dostosowują także swoją ofertę do zmieniających się trendów – m.in. poprzez sprzedaż online i wprowadzenie nowej marki. – Inwestujemy w kolejną szwalnię, tym razem za granicą. Jednak to w Polsce – również w Stargardzie – nadal tworzymy i będziemy tworzyć produkty najwyższej jakości. Wraz z rozwojem firmy odpowiadamy na potrzeby różnych grup klientów – mówi przedstawicielka United Bridal Factory.

Kreacje szyte w Stargardzie można zobaczyć tutaj. Suknie trafiają do salonów w kilkudziesięciu krajach, m.in. we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Niemczech. United Bridal Factory zajmuje się również produkcją butów i dodatków ślubnych. Oprócz siedziby w naszym mieście, ma również szwalnie w Koszalinie, Choszcznie i Wadowicach.

– Wbrew pozorom nie wszystkie suknie ślubne są skomplikowane do wykonania. Powstają na taśmach o kilku stopniach trudności – poszukujemy osób o umiejętnościach szycia na różnym poziomie. Nowi pracownicy mogą liczyć na douczenie i zdobycie doświadczenia na miejscu. Oferujemy również inne korzyści. To m.in. bus dla osób, które mają problem z dojazdem do fabryki, a także gwarantowany urlop latem i przerwy zimowe oraz świąteczne – dodaje przedstawicielka UBF.

W stargardzkiej fabryce pracuje około 170 osób. Są też wolne etaty. Miejsce jest komfortowe – w szwalni zainstalowano nowoczesne filtry powietrza i klimatyzację. Dodatkowo właściciele gwarantują stały czas pracy od 7:00 do 15:00. United Bridal Factory to zdobywca nagrody prezydenta Stargardu dla najlepszego przedsiębiorcy w 2017 r.

Zdjęcie: united-bridal.pl