Aktualności: Sprawy urzędowe

Superwakacje w mieście

12 lipca 2023

Lato trwa w najlepsze, a młodzi stargardzianie odpoczywają od nauki, ciesząc się wolnym czasem. Wielu wybrało jednak aktywne zabawy w gronie rówieśników. Jak zawsze dużo dzieje się na półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury. W tym roku po raz pierwszy wystartowała też Akademia Sportowo-Naukowa, czyli wakacyjna propozycja od Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY i AquaStar. Uczestnicy wszystkich zajęć są zgodni – cały czas dzieje się coś ciekawego i nie ma czasu na nudę.

Półkolonie w MDK to zawsze gwarancja świetnej zabawy. Młodzi ludzie spędzają kreatywnie czas na miejscu, ale korzystają także z wycieczek po okolicy. Odkrywają też ciekawostki ze świata nauki i historii w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. W zajęciach w MAH mogą brać udział również uczestnicy indywidualni. Do wyboru są trzy propozycje. Szczegóły tutaj.

Nowa propozycja – Akademia Sportowo-Naukowa – zdecydowanie przypadła do gustu młodym stargardzianom. To spora dawka ruchu, mnóstwo zabawy, czas spędzony w gronie rówieśników, a na dodatek wiedza przekazana w ciekawy sposób i szansa na znalezienie nowych pasji. Jeden turnus trwa od poniedziałku do piątku i kończy się sportowym balem w hali OSiR. Są jeszcze wolne miejsca na kolejne odsłony akademii. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

FILARY mają też coś dla tych, którzy chcieliby spędzić jeden cały dzień na zabawie. We wszystkie lipcowe i sierpniowe wtorki w SCN są prowadzone zajęcia dla młodych ludzi w wieku od 7 do 12 lat. W programie znalazło się zwiedzanie ekspozycji FILARÓW, kreatywne warsztaty tematyczne (klocki LEGO, laboratorium chemiczne, iluzje optyczne i wydruki 3D), gry planszowe i aktywna zabawa na pobliskim Naukowym Placu Zabaw. Bilety można kupować online albo na miejscu, w sklepiku SCN. W razie pytań warto wcześniej zadzwonić – tel. 786 905 760.

Zdjęcia: SCN FILARY/MDK