Aktualności: Sprawy urzędowe

Świąteczny SIS z wyborami

25 marca 2024

Najlepsze życzenia od prezydenta Rafała Zająca z okazji zbliżającej się Wielkanocy – tak optymistycznie rozpoczyna się najnowszy numer Stargardzkiego Informatora Samorządowego. Dalej też nie brakuje pozytywnych wiadomości. Są też najważniejsze informacje o wyborach samorządowych i zaproszenie na wielkie otwarcie przebudowanego amfiteatru.

Szykujemy się do dwóch dużych projektów, które z pewnością ucieszą stargardzian lubiących spędzać aktywnie wolny czas. Zupełnie nowy ciąg pieszo-rowerowy połączy miasto z Jeziorem Grabowskim. To kilka kilometrów trasy do pokonania spacerem, marszem, biegiem lub na dwóch kółkach. Kolejny pomysł to zupełna przebudowa terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych nad Miedwiem. Jezioro w nowej odsłonie zakłada poprawę dostępu do oferty kulturalnej i turystycznej, mocniejszą współpracę między instytucjami, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej. Listy intencyjne w obu tych sprawach zostały już podpisane, a to ważny krok ku realizacji inwestycji.

W najnowszym Informatorze można również przeczytać o dwóch wyjątkowych mieszkańcach naszego miasta i sytuacji, którą najlepiej podsumowuje określnie „szczęście w nieszczęściu”. Kiedy na ul. Dworcowej starsza kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych, Maciej i Karol nie zawahali się ani przez moment. Błyskawicznie zabezpieczyli poszkodowaną, ocenili jej stan i wezwali pogotowie. Panowie spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem i jego zastępcą Ewą Sową, żeby przyjąć wyrazy uznania i gratulacje.

W niedzielę (7.04.) w całym kraju odbędą się wybory samorządowe. Polacy wybiorą radnych rad miejskich i powiatu, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Stargardzianie będą głosować w 34 komisjach wyborczych od 7:00 do 21:00. Warto przypomnieć sobie zasady i zapoznać się z ewentualnymi zmianami. Wszystkie niezbędne informacje i tabele z numerami oraz adresami obwodów głosowania również można znaleźć w marcowym Informatorze.

Na zakończenie warto też zapisać w kalendarzach datę 21.06. (piątek). Wtedy na scenę przebudowanego amfiteatru wyjdą pierwsi artyści. Szykuje się zupełnie nowa jakość dla tysięcy widzów. Podczas bezpłatnego koncertu posłuchamy: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Mileny Lange, Łukasza Zagrobelnego, Igora Herbuta i Kuby Badacha. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Zaraz po nich na nowej scenie zagra zespół Kwiat Jabłoni.

SIS 3 (159) – marzec 2024