Aktualności: Kultura

Światło niesie pokój

20 grudnia 2023

W okresie przedświątecznym na te odwiedziny w Urzędzie Miejskim zawsze szczególnie czekamy. Tradycyjnie, jak co roku, harcerze z Hufca ZHP Stargard przynieśli do UM Betlejemskie Światło Pokoju. Symboliczny płomień przyjął prezydent Rafał Zając wraz z zastępcami: Ewą Sową i Piotrem Myncem.

Każdy może odpalić swoją świecę od tego wyjątkowego ognia – światełko czeka na stargardzian obok szopki w Biurze Obsługi Klienta (ul. S. Czarnieckiego 17). Co roku akcji harcerzy towarzyszy inne hasło. Tym razem brzmi „Czyńmy pokój”. W ten sposób młodzi ludzie z całej Europy chcą przypomnieć, jak cenna jest to wartość. Okres Bożego Narodzenia sprzyja chwili refleksji nad wieloma wymiarami pokoju, o który każdy z nas powinien dbać na co dzień.

Sztafeta z Betlejemskim Światłem Pokoju tradycyjnie rozpoczyna się Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Następnie otoczone opieką przez harcerzy i skautów pokonuje tysiące kilometrów przez całą Europę, docierając również do Stargardu. U nas czeka na mieszkańców w kilku miejscach – m.in. w UM. Warto zabrać ten płomień do swoich domów, a przy okazji obejrzeć tegoroczną szopkę przygotowaną przez dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

Zdjęcia: UM w Stargardzie