Aktualności: Biznes

Światowe soki w Stargardzie

2 grudnia 2022

Numer jeden wśród producentów napojów dla dzieci i czwarta co do wielkości marka soków na świecie wybuduje fabrykę w Stargardzie. Grupa Capri-Sun kupiła działkę w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. W przyszłym roku ma się tam zacząć budowa dużego zakładu. Pracę znajdzie ponad 100 osób, a produkty z naszego miasta będą trafiały do Polski, ale również na rynki europejskie.

– Inwestycja Capri-Sun w Stargardzie to dowód, że stworzyliśmy warunki i ofertę, która jest atrakcyjna nawet dla dużych i rozpoznawalnych, światowych marek. Zawsze podkreślam, że nowe fabryki dają następne miejsca pracy i pozytywnie wpływają na sytuację finansową miasta. W tym konkretnym przypadku to także szansa na podniesienie po raz kolejny gospodarczej atrakcyjności Stargardu. Capri-Sun będzie pierwszym zakładem z branży spożywczej działającym w PPNT. Pojawienie się takiego koncernu może zachęcać następne do zainteresowania się naszym miastem – mówi prezydent Rafał Zając.

Historia Capri-Sun sięga 1969 roku. Firma powstała w Niemczech. Na przestrzeni lat zdobyła pozycję czwartej co do wielkości marki soków na świecie. Współpracuje z ogromnymi koncernami, takimi jak Coca-Cola i Kraft Heinz. Capri-Sun produkuje owocowe napoje w charakterystycznych saszetkach ze słomką w 100% nadającą się do recyklingu. Dziś można je kupić już w 110 krajach na świecie. Soki są wytwarzane w 24 zakładach, a ten w Stargardzie będzie pierwszym w tej części Europy. Fabryka Capri-Sun ma powstać na blisko 14 hektarach.

Zdjęcia: pouchpartners.com