Aktualności: Działania społeczne

Święto Białej Laski w Stargardzie

17 października 2019

W naszym mieście od lat działa koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych. Członkowie organizują szkolenia, wyjazdy i spotkania integracyjne. Kolejną okazją do wspólnego świętowania był Międzynarodowy Dzień Białej Laski, który od ponad 50 lat obchodzony jest na całym świecie.

– W dniu waszego święta życzę państwu przede wszystkim zdrowia, ale także dużo radości każdego dnia. Żebyście zawsze mieli w sobie tę wewnętrzną energię, dzięki której każdego dnia budzicie się z nową nadzieją i siłą do pokonywania przeszkód. Życzę państwu, żeby wokół was byli ludzie będący dla was wsparciem. Tacy, na których zawsze będziecie mogli liczyć – mówi prezydent Rafał Zając, który przyjął również podziękowanie dla Urzędu Miejskiego za wieloletnie wsparcie imprez organizowanych przez koło.

W spotkaniu wzięli udział zarówno stargardzianie, jak i goście z Dębna, Pyrzyc i Szczecina. Był czas na gratulacje, życzenia zdrowia i pomyślności. Przy poczęstunku i muzyce snuto także plany na przyszłość. Prezydent Rafał Zając podkreślił również, jak ważna jest działalność członków związku w naszym mieście. – Cieszę się, że w Stargardzie tak sprawnie funkcjonuje koło Polskiego Związku Niewidomych. Dajecie państwo pomoc i wsparcie wszystkim członkom, ale także aktywnie uczestniczycie w życiu miasta. Dziękuję za tę aktywność i życzę powodzenia w realizacji dalszych planów – mówi prezydent Rafał Zając.

Koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych ma swoją siedzibę w Domu Kultury Kolejarza. Biuro jest czynne we wtorki i piątki od 8:00 do 12:00. Członkowie wspomagają osoby z dysfunkcją wzroku. Organizują imprezy, wyjazdy, szkolenia i spotkania integracyjne. Prowadzą także profil na Facebooku, gdzie informują o bieżącej działalności. Można tam znaleźć również wiadomości przydatne zarówno dla osób niewidomych, jak i ich najbliższych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie