Aktualności: Sprawy urzędowe

Święto Burka i Azora

7 października 2019

Za nami ósma odsłona adopcyjnego festynu rodzinnego Przygarnij Burka. Była wspólna zabawa, mnóstwo atrakcji dla dwunożnych i czworonożnych uczestników, a dla mieszkańców schroniska w Kiczarowie – szansa na znalezienie kochającego domu. Świętowanie połączone zostało z obchodami Międzynarodowego Dnia Zwierząt.

Jak co roku podczas festynu przygotowano rozrywkę dla uczestników w każdym wieku. Najmłodszych zachwycały pokazy psich sztuczek, a nieco starsi mogli wysłuchać porad doświadczonego behawiorysty. Zwolennicy psiej aktywności dowiedzieli się nieco więcej o agility – czyli pokonywaniu przez czworonogów mniej lub bardziej skomplikowanych torów przeszkód.

Zgodnie z nazwą festynu, jednym z głównych celów było poszukiwanie nowych domów dla zwierząt przebywających w schronisku. Przyszli właściciele mogli dowiedzieć się więcej o zasadach adopcji. Przygarnięcie psa ze schroniska to duża odpowiedzialność, a nierzadko również prawdziwe wyzwanie – zwierzęta często mają za sobą trudną przeszłość i potrzebują szczególnej troski. O tym wszystkim można było porozmawiać z doświadczonymi opiekunami.

Dużą atrakcją był ośmiokilometrowy rajd na 4 łapy. Uczestnicy wraz ze swoimi zwierzakami odkrywali zakamarki Stargardu. Każda drużyna wykonywała na trasie różne zadania. Na mecie na wszystkich zawodników czekały nagrody i upominki. Wśród nich były także prezenty ufundowane przez miasto.

Zdjęcia: Tadeusz Surma