Aktualności: Działania społeczne

Święto każdej rodziny

27 maja 2019

Wspaniała zabawa dla najmłodszych, a dla tych nieco starszych garść informacji o funkcjonowaniu rodzin zastępczych – to wszystko w ramach festynu z okazji Święta Rodzicielstwa Zastępczego. Na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje. Każdy znalazł coś dla siebie.

Głównym celem niedzielnego festynu była promocja idei rodzicielstwa zastępczego. Podczas imprezy można było dowiedzieć się więcej o tej formie opieki nad dziećmi, a także porozmawiać z rodzicami zastępczymi. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zachęta dla potencjalnych kandydatów. Organizatorzy podkreślają, że zapotrzebowanie na rodziny zastępcze jest bardzo duże.
Najwięcej wydarzeń zaplanowano z myślą o najmłodszych odwiedzających. Były konkursy z nagrodami, animacje, malowanie twarzy i wspólna zabawa na zjeżdżalni i trampolinie. Dla małych i dużych wielbicieli słodkości przygotowano watę cukrową. Wszystkie atrakcje były bezpłatne.

Według danych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w powiecie stargardzkim funkcjonują 183 rodziny zastępcze i 3 rodzinne domy dziecka. Taka forma opieki to szansa na lepszy rozwój i odnalezienie rodzinnego ciepła i miłości dla dzieci, które z różnych powodów nie mogą mieszkać z rodzicami biologicznymi.

Zdjęcia: powiatstargardzki.pl