Aktualności: Kultura

Święto Książek i Kwiatów

24 maja 2021

W najbliższy piątek i sobotę (28-29.05.) w Stargardzie będzie można przenieść się do Katalonii. W ramach Święta Książek i Kwiatów zaplanowano ciekawe wydarzenia. Najmłodsi wysłuchają pogadanki, a starsi wezmą udział w spotkaniu dyskusyjnym. Będzie też filmowy spacer po Barcelonie z przewodnikiem.

Świętowanie rozpocznie się w piątek (28.05.). O 10:00 dzieci wysłuchają w Teatrze Letnim pogadanki o Katalonii, którą poprowadzi dr Rozalya Sasor. O 16:30 zaplanowano sadzenie krzewów róż w kolorach katalońskiej flagi. Rośliny pojawią się na skwerze przed Stargardzkim Centrum Kultury. Dzień zakończy finisaż wystawy ilustracji Dominiki Wojtylak „Zielnik fantastyczny” – 18:00, Galeria Sala 108 w SCK.

Sobotnie (29.05.) obchody Święta Książek i Kwiatów rozpoczną się filmem. O 16:00 w Piwnicy Artystycznej widzowie udadzą się w podróż do Barcelony. Filmowy spacer poprowadzą członkowie Stowarzyszenia „Przewodnicy bez granic”. O 17:15 w tym samym miejscu rozpocznie się spotkanie dyskusyjne z cyklu „W tyglu opinii”. Gościem będzie dr Rozalya Sasor, która opowie o historii, odmienności kulturowej i obyczajowej Katalonii oraz hiszpańskim tyglu narodów.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Omne Verbum we współpracy ze Stargardzkim Centrum Kultury. Każdy, kto chciałby wziąć udział w wydarzeniach, powinien skontaktować się z członkami Stowarzyszenia. Najwygodniej zrobić to przez facebookowy profil.