Aktualności: Sprawy urzędowe

Święto Policji

29 lipca 2021

Z okazji corocznego święta funkcjonariusze komendy w Stargardzie zaprosili do swojej siedziby. W czasie wydarzenia policjanci dostali awanse na wyższe stopnie. Wyróżniono również pracowników cywilnych, którzy wzorowo pełnią swoje obowiązki. Był też czas na podsumowania, rozmowy o wyzwaniach i gratulacje za zaangażowanie w bezpieczeństwo mieszkańców.

– W Stargardzie nieustannie staramy się zapewnić poczucie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Dzięki temu nasze miasto jest dobrym miejscem do życia. Nie byłoby to możliwe bez codziennej pracy Policji. Dziękuję za poświęcenie i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Wykonujecie trudną pracę, która dla wielu z was jest przecież powołaniem – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Święto Policji – jak co roku – staje się okazją do przyznania awansów na wyższe stopnie służbowe. To dowód uznania za wzorowe wykonywanie powierzonych obowiązków. Stargard cały czas wspiera działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W 2020 r. z budżetu miasta przekazaliśmy 215 000 zł na dofinansowanie zakupu 2 radiowozów i furgonu patrolowego. W tym roku 250 000 zł przeznaczyliśmy na kolejne 3 radiowozy do codziennych patroli, doposażenie policjantów, a także zakup dwóch psów.

Tegoroczne obchody Święta Policji były również okazją do rozpoczęcia zbiórki plastikowych nakrętek. Kolejne w naszym mieście – tym razem granatowe – serce stanęło tuż przy wejściu do komendy. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek wesprą leczenie i rehabilitację Natalii, która zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Praca w Policji to duże wyzwanie. Służba niejednokrotnie wiąże się z ryzykiem i niebezpieczeństwem, ale – jak podkreślają funkcjonariusze – przynosi też dużo satysfakcji. Dzięki intensywnej rekrutacji w komendzie przy ul. Warszawskiej jest już prawie komplet policjantów, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo stargardzian, ale również mieszkańców całego powiatu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie