Aktualności: Sprawy urzędowe

Święto u pani Józefy

18 marca 2024

Wyjątkowa jubilatka, niezwykły dzień i nietypowa wizyta – setne urodziny to zawsze moment szczególnych życzeń i gratulacji. 100 lat skończyła pani Józefa Kołczyn, którą z tej okazji odwiedził prezydent Rafał Zając i jego zastępca Ewa Sowa. Grono stargardzkich stulatków rośnie – w 2024 roku ma się powiększyć jeszcze o 4 kolejne osoby.

Pani Józefa przyszła na świat 17 marca 1924 roku w Drohobyczu (obecnie miasto leży na terytorium Ukrainy). W Stargardzie mieszka od 67 lat – przeprowadziła się tutaj w 1957 roku. Jubilatka ma 4 dzieci, 8 wnuków i 6 prawnuków. Setne urodziny pani Józefa obchodziła w gronie najbliższych. W tym wyjątkowym dniu odwiedził ją również prezydent Rafał Zając, jego zastępca Ewa Sowa oraz Jarosław Hajduk, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego.

Aktualnie w Stargardzie mieszka 6 osób, które mają 100 lub więcej lat. Zgodnie z danymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce jest ich prawie 3000. Wśród stulatków i osób, które mają powyżej 100 lat, zdecydowanie przeważają kobiety (ponad 90%).

Zdjęcie: UM w Stargardzie