Aktualności: Sprawy urzędowe

Święto Wojska – zaproszenie

12 sierpnia 2020

Przed nami obchody Święta Wojska Polskiego. W naszym mieście w sobotę (15.08.) pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” zostaną złożone kwiaty i będzie odczytany apel pamięci. W kolegiacie wierni wezmą udział w uroczystej mszy świętej w intencji poległych na polu chwały.

Apel pamięci, salwę honorową i złożenie kwiatów zaplanowano na 10:30. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych oraz mieszkańcy. O 11:00 w pobliskiej kolegiacie rozpocznie się nabożeństwo. Ze względów bezpieczeństwa trzeba pamiętać o zachowaniu odległości między uczestnikami. Trzeba również zasłonić usta i nos.

Po uroczystej mszy świętej na Rynku Staromiejskim wręczone zostaną odznaczenia i awanse wojskowe. To dobra okazja, żeby pogratulować żołnierzom.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest co roku 15 sierpnia. Data wiąże się ze zwycięską Bitwą Warszawską, którą rozegrano w 1920 r. podczas wojny polsko-bolszewickiej. Z kolei katolicy tego dnia świętują dodatkowo Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny.