Aktualności: Sprawy urzędowe

Świętujemy z pionierami

11 maja 2023

Już w najbliższy piątek (12.05.) wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich mieszkańców. Od 12:00 będziemy bawić się na Rynku Staromiejskim z okazji Dnia Pionierów Stargardu. W planach mnóstwo atrakcji dla małych i dużych – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pogoda zapowiada się świetnie, dlatego warto już teraz zaplanować piątkową zabawę.

Tego dnia nie może zabraknąć historii tytułowych pionierów. Jak zawsze zadba o to Muzeum Archeologiczno-Historyczne, które zaprasza wszystkich zainteresowanych do „Namiotu Wspomnień”. Muzealnicy zaprezentują też wyniki badań archeologicznych i oprowadzą chętnych po wystawach. Z kolei o 18:30 w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu (pod Ratuszem, wejście od strony kolegiaty) rozpocznie się spotkanie z Jolantą Aniszewską, autorką publikacji „Zamęt. Czas powojnia w Stargardzie i okolicznych miejscowościach”. Warto też zobaczyć nową wystawę na tablicach w Parku Chrobrego. Jej otwarcie zaplanowano na piątek (12.05.) o 10:00.

Na Rynku przez cały dzień będzie się działo. Na małych i dużych czeka mnóstwo atrakcji. Będzie doskonale znane z miejskich imprez koło fortuny z zagadkami i nagrodami. Na scenie wystąpią przedszkolaki, zespół De Facto ze Stargardzkiego Centrum Kultury, wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Big Band Stargard i tancerze z Pracowni Dancehall SCK. Na stoisku Książnicy Stargardzkiej najmłodsi wezmą udział w „Pionierskim abecadle”, czyli warsztatach słowno-literackich. Coś ciekawego szykują także żołnierze, a żeby nie zabrakło sił do wspólnej zabawy, na wszystkich będzie czekał gorący stargardzki żurek. Warto też uważnie rozglądać się w poszukiwaniu kurierów, którzy zajmą się kolportażem gazety „Wieści z Wieści”.

Dzień Pionierów Stargardu będziemy również świętować na sportowo. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował 7. Bieg Forsycji. Zawodnicy wystartują w piątek (12.05.) o 17:00 z Rynku Staromiejskiego i pokonają 5 km. Będzie też coś dla dzieci do 13 lat – Bieg Małej Forsycji, który rozpocznie się o 16:30. Wszyscy uczestnicy otrzymają gadżety i pamiątkowe medale. Wprawdzie zapisy internetowe są już zamknięte, ale chętni będą mogli dołączyć do biegu w dniu imprezy. Biuro zawodów wystartuje na Rynku już o 12:00.