Aktualności: Sprawy urzędowe

Imprezowe weekendy z SISem

12 czerwca 2023

Przed nami dwa długie weekendy pełne atrakcji. Dni Stargardu obchodzimy z rozmachem – do naszego miasta przyjadą gwiazdy, będzie coś dla fanów muzyki, sportu, historii, kina i turystyki. Harmonogram wszystkich wydarzeń można znaleźć w najnowszym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Są też wiadomości o miejskich inwestycjach, ankieta o zmianach klimatu i relacja z ArtFestiwalu.

Tegoroczne Dni Stargardu zaczynamy wyjątkowo i naprawdę odświętnie. Najpierw Stargardzkie Centrum Kultury zaprosi do wspólnej zabawy z okazji swoich 40. urodzin. Każdy kolejny dzień to następne wydarzenia, zawody, koncerty i imprezy. Tego naprawdę nie można przegapić. Będzie coś dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, pasjonatów historii i tych, którzy uwielbiają bawić się przy muzyce na żywo. Dodatkowo kino Stargardzkiego Centrum Kultury zaprasza na filmy za 1 zł. Również za złotówkę skorzystamy ze wszystkich atrakcji AquaStar. Będzie też darmowa komunikacja miejska. O wszystkich atrakcjach obu weekendów można przeczytać w Informatorze oraz tutaj.

Czerwcowy SIS to również inne letnie tematy. Wiemy już, że radni Rady Miejskiej podjęli decyzję o wsparciu Kobylanki w utrzymaniu porządku i zapewnieniu służb ratowniczych na plaży w Zieleniewie. To miejsce letniego wypoczynku tysięcy stargardzian. Bez problemu można tam dojechać autobusem. W wakacje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji obniża ceny biletów na przejazdy nad jezioro. Będzie też więcej kursów – nawet co godzinę. Więcej informacji na stronie 4. Inne propozycje na lato to Akademia Sportowo-Naukowa – zupełna nowość dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat i coś dla nieco starszych – „Wakacje z WOT”, czyli szansa na zostanie żołnierzem Wojska Polskiego w 2 tygodnie. Szczegóły na stronie 11.

W najnowszym wydaniu Informatora jest ankieta, której wyniki będą potrzebne do opracowania projektu „Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Stargard do roku 2030 z perspektywą do roku 2050”. Można również wypełnić ją online – wystarczy kliknąć tutaj. Papierowe ankiety wycięte z SIS trzeba przynieść do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17), Ratusza na Rynku Staromiejskim albo do Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY (ul. Bolesława Chrobrego 21).

SIS 04 (150) – czerwiec 2023