Aktualności: Sprawy urzędowe

Świętujemy z UE

29 kwietnia 2024

1.05. (środa) mija 20 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Teatrze Letnim odbędzie się festyn. Na specjalnych stoiskach uczniowie szkół podstawowych zaprezentują wybrane państwa członkowskie UE. Z kolei zdolni wokaliści z „Rupaków” zaprezentują program artystyczny. To dopiero początek świętowania. Przed nami także dwa wyjątkowe koncerty.

Festyn rozpocznie się w środę (1.05.) o 12:00. Młodzi ludzie przygotują ciekawe prezentacje na temat wybranych państw należących do Unii Europejskiej. Pokażą się na scenie Teatru Letniego, a także na stoiskach. Podczas festynu będzie można również spróbować m.in. przysmaków przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich i napić się pysznej kawy. Na scenie wystąpią także Rupaki oraz soliści z Młodzieżowego Domu Kultury.

Kolejna okazja do świętowania 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej będzie w niedzielę (5.05.). O 16:00 w kolegiacie wystąpi Krzysztof Meisinger wraz z orkiestrą kameralną Meisinger Soloists. Z kolei w piątek (10.05.) w tym samym miejscu o 20:00 posłuchamy Macieja Tubisa, który da koncert fortepianowy KOMEDA: REFLECTIONS. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.