Aktualności: Kultura

Świętujmy razem 30 lat wolności

24 maja 2019

Przed nami okrągła rocznica wyborów czerwcowych. Z tej okazji w Stargardzie zaplanowano wspólne świętowanie: ciekawe spotkania, wystawy plenerowe i grę miejską. Miłośnicy sportu wystartują w Biegu Wolności, a dla fanów muzyki i kina przygotowano specjalne koncerty i seanse za 1 zł.

Świętowanie w naszym mieście rozpocznie się 31.05. (piątek). Wtedy młodzi ludzie spotkają się z działaczami ówczesnej opozycji. Debata będzie ciekawym międzypokoleniowym dialogiem.

Przygotowano także wystawy plenerowe. Dwie z nich pojawią się na ul. Wyszyńskiego, a kolejna – w Parku Chrobrego. Prezentacje będą zawierały też akcenty stargardzkie.
2.06. (niedziela) o 15:00 spod Bramy Pyrzyckiej wystartuje Bieg Wolności. Zawodnicy pokonają dystanse nawiązujące do tej szczególnej daty – 1989 r. Trasy dostosowano do uczestników w różnym wieku. W Biegu Wolności mogą wziąć udział także miłośnicy nordic walking. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Kolejna niedzielna propozycja to gra miejska „Stacja końcowa: komunizm, stacja początkowa: wolność”. Udział jest bezpłatny, początek o 15:00 przy Bramie Pyrzyckiej. Fanów muzyki z kolei zainteresuje koncert „POWRÓT – piosenki nie tylko Jacka Kaczmarskiego”. O 20:30 w Teatrze Letnim wystąpią artyści Sceny Art Cafe oraz Justyna Giemza, Daria Anasiak, Agata Łapa, Grzegorz Tomczak i Jarosław Chojnacki.

Kino Stargardzkiego Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe seanse. Najpierw o 13:00 wyświetlony zostanie film „300 mil do nieba”. Kolejna propozycja o 15:00 to „80 milionów”. O 17:00 będzie można obejrzeć „Człowieka z marmuru”, a o 20:00 film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Cały niedzielny repertuar nawiązuje do tamtych wydarzeń. Bilety w cenie 1 zł do kupienia w kasie kina na godzinę przed seansem.