Aktualności: Biznes

Szaliki w nowym domu

5 grudnia 2023

W 2019 roku w Stargardzie zaczęła działać firma World Sports Company. To producent m.in. szalików dla kibiców najpopularniejszych klubów sportowych Europy i świata. WSC czuje się u nas naprawdę świetnie. Pracownicy przenieśli się z dotychczasowej siedziby do bardziej komfortowego obiektu przy ul. Usługowej 10. Dzięki temu zwiększyła się także produkcja.

– Moment, w którym inwestor decyduje się rozwijać w Stargardzie swoją firmę, jest dla nas zawsze powodem do szczególnej radości. Dostajemy najlepszy dowód na to, że mamy odpowiednie warunki dla biznesu i ten biznes świetnie się u nas czuje. Firma WSC wybrała na dalszą działalność naprawdę ciekawe miejsce. W niedługim czasie obok siebie będą tu funkcjonowały różne, dopiero rozkręcające się przedsiębiorstwa. Jestem przekonany, że znajdą tutaj równie dobre warunki do rozwoju i współpracy – mówi prezydent Rafał Zając.

W 2019 roku w WSC pracowało 16 osób. Po 4 latach działalności w Stargardzie  zatrudnienie jest prawie dwukrotnie wyższe. W firmie są osoby zajmujące się m.in. projektowaniem, dzianiem oraz szyciem. World Sports Company współpracuje z europejskimi i amerykańskimi klubami sportowymi. Szaliki ze Stargardu trafiają m.in. do kibiców Borussi Dortmund, Arsenalu Londyn i Manchesteru City. Na swoim koncie firma ma także kolekcje premium wykorzystywane np. podczas piłkarskiej Ligi Mistrzów i mistrzostw świata. WSC realizuje też zamówienia dostosowane do indywidualnych potrzeb mniejszych klientów.

Nowa siedziba World Sports Company znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie inkubatora przedsiębiorczości. To przestrzeń, z której będą mogli skorzystać ludzie dopiero zaczynający swoje biznesy. Na start dostaną dobre warunki lokalowe za stosunkowo niewielką opłatą. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego zakłada, że pomieszczenia inkubatora będą gotowe w przyszłym roku – po wykonaniu tam niezbędnego remontu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie