Aktualności: Biznes

Szaliki ze Stargardu na cały świat

7 października 2019

Kibice i uczestnicy największych sportowych wydarzeń dopingują swoje drużyny z pomocą szalików szytych w naszym mieście. Firma World Sports Company współpracuje przede wszystkim z europejskimi oraz amerykańskimi klubami sportowymi. W ich portfolio można znaleźć także produkty wykorzystywane podczas koncertów, eventów tanecznych i festiwali. Miesięcznie dostarczają na rynek nawet 30 000 artykułów.

World Sports Company produkuje szaliki m.in. dla kibiców Borussi Dortmund, Arsenalu Londyn, Manchesteru City i Bayernu Monachium. W kolekcji premium znajdują się też gadżety przygotowywane na specjalne okazje – np. mecze Ligi Mistrzów czy ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata. Kibice konkretnych zawodników mogą z kolei liczyć na szalik z podobizną idola – wśród sportowców wyróżnionych w ten sposób znaleźli się m.in. Łukasz Fabiański i Robert Lewandowski.

Firma działa w budynku po dawnym Luxpolu. Obecnie w fabryce zatrudnionych jest 16 osób. W skład zespołu wchodzą osoby zajmujące się projektowaniem, dzianiem oraz szyciem. Firma posiada prężnie rozwiniętą sieć sprzedaży i logistyki.

W stargardzkiej siedzibie World Sports Company produkuje się przede wszystkim szaliki, ale w swojej ofercie producent ma również inne produkty, tj, klaskacze, koszulki czapki czy poduszki. Firma stara się działać zgodnie z duchem zero waste oraz upcyklingu. W tym roku zaczęła również współpracę z nowymi klientami. – Na tę chwilę pracujemy nad zamówieniem na rynek amerykański. Są to produkty dla National Hockey Leaque, National Football Leaque czy NBA. Jednym słowem – dzieje się – mówi Frank Dirske, meneger World Sports Company.

Zdjęcia: World Sports Company/UM w Stargardzie