Aktualności: Sport

Szkolą od 10 lat

18 lipca 2023

250 dzieci, grupy o różnym stopniu zaawansowania, a wśród trenujących nawet czterolatki – tak prezentuje się szkółka piłkarska MUKS BSS Stargard. Młodzi ludzie doskonalą swoje sportowe umiejętności, osiągają sukcesy na turniejach, ale przede wszystkim dobrze się bawią. W tym roku szkółka należąca do Brazilian Soccer Schools obchodzi 10-lecie.

– Na początku postawiliśmy główny cel, który chcielibyśmy osiągnąć. Było to najlepsze szkolenie dzieci do 16 roku życia. Skupiliśmy się na tym i dążyliśmy do zapewnienia najlepszego jakościowo treningu dla młodych zawodników w naszym mieście. Poza samym szkoleniem, oferujemy dzieciom na każdym etapie szereg możliwości do rozwijania się sportowo. Rozgrywki ligowe, turnieje, sparingi, obozy, piłkarskie campy, treningi indywidualne – mówi Marcin Bencych, założyciel i prezes MUKS BSS Stargard.

W klubie pracują profesjonalni trenerzy, którzy tworzą całe programy szkolenia. Efekty mówią same za siebie – MUKS BSS Stargard może poszczycić się Zieloną Gwiazdką PZPN. To gwarancja treningów zgodnych ze standardami PZPN i szansa na dalszy rozwój. W planach na kolejne sezony jest zdobycie certyfikatu wyższej rangi, czyli Brązowej Gwiazdki.

– Dzieci trenują na różnych poziomach zaawansowania. Od grup rekreacyjnych po wysoko zaawansowane. Nasi zawodnicy regularnie są zapraszani na testy do dużych akademii: Pogoni Szczecin, Fase Szczecin a ostatnio nawet do Rakowa Częstochowy. Chcemy, żeby młodzi ludzie po zdobyciu u nas odpowiedniego wyszkolenia zasilali możliwe najmocniejsze kluby w Polsce – dodaje Marcin Bencych.

W MUKS BSS Stargard trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Więcej informacji o szkółce można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: MUKS BSS Stargard