Strona głównaWpisyEdukacjaSzkolimy nauczycieli

Aktualności: Edukacja

Szkolimy nauczycieli

28 marca 2022

Ponad 100 000 zł wydamy w 2022 r. na kursy, warsztaty i szkolenia dla pedagogów z miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury. Ich zakres jest bardzo szeroki, co pozwoli jeszcze lepiej pracować z dziećmi i młodzieżą ze Stargardu. W sumie swoje kompetencje podniesie kilkuset nauczycieli.

Szkolenia będą organizowane w różnych formach. To warsztaty, kursy, konsultacje i spotkania – mogą być również przeprowadzane zdalnie. Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oferuje też dostosowanie zajęć do potrzeb konkretnej placówki. Pedagodzy mogą np. dowiedzieć się jak efektywnie zarządzać zespołem w pandemii i budować poczucie bezpieczeństwa wśród uczniów, rodziców i innych nauczycieli. Udział w takich spotkaniach to również szansa na rozwój i awans. Będą dotyczyły organizacji i prowadzenia lekcji, ale też np. zarządzania placówką i kierowania zespołem. Tematy poruszane na szkoleniach są bardzo zróżnicowane, a jednocześnie dostosowane do aktualnych potrzeb.

Dodatkowe kompetencje w trakcie kursów zyskają zarówno nauczyciele ze szkół podstawowych, jak i przedszkoli miejskich. Wszystko po to, by zdobytą wiedzę wykorzystywać na co dzień w pracy z dziećmi. Pedagodzy poznają najnowsze metody kształcenia i nowoczesne podejście do rozwiązywania różnych problemów. Dowiedzą się też o aktualnych zagrożeniach – np. cyberprzemocy. Szkolenia mogą dotyczyć również aktywizowania uczniów na lekcjach i wsparcia dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Zajęcia dla pedagogów kolejny raz poprowadzą doświadczeni specjaliści z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Zdjęcie: pexels.com