Aktualności: Kultura

Sztuka na każdym kroku

24 maja 2023

Ponad 170 wydarzeń – m.in. koncertów, wystaw, spektakli, pokazów i happeningów odbędzie się w Stargardzie w ostatni majowy weekend (27-28.05.). ArtFestiwal to wydarzenie z roku na rok cieszące się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta, ale i ludzi, którzy przyjeżdżają tutaj specjalnie z tej okazji. Przez dwa dni cały Stargard będzie żył sztuką. Warto już teraz poznać wszystkie propozycje i zaplanować festiwalową trasę.

Wydarzenia tegorocznej odsłony imprezy można znaleźć na plakacie. Najlepiej pobrać go na swoje telefony albo komputery (z załącznika poniżej albo zapisać obraz), żeby bez problemu powiększyć grafikę i sprawdzić każdą z przeszło 170 propozycji. Pełny program ArtFestiwalu jest również tutaj. Artystów spotkamy dosłownie we wszystkich zakątkach miasta – tradycyjnie w galeriach sztuki, świątyniach i pracowniach, ale też m.in. w aptece, w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, na Park&Ride, w kancelarii doradcy podatkowego i na Rynku Staromiejskim. Jak zawsze udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Przez cały weekend Stargard wypełni sztuka na wysokim poziomie, a w niedzielę (28.05.) najwięcej do powiedzenia będą mieli młodzi artyści. Na terenie Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Portowa 3) swoje talenty zaprezentują dzieci i młodzież. ArtFestiwal Junior to przestrzeń do artystycznego wyrazu, ale również miejsce spotkań i dobrej zabawy dla całej rodziny.

Tych, którzy co roku biorą udział w majowym święcie sztuki w Stargardzie, nie trzeba długo namawiać na festiwalowy spacer po mieście. Ci, którzy jeszcze nigdy nie brali udział w tej imprezie, koniecznie powinni sami sprawdzić, dlaczego ArtFestiwal cieszy się tak dużą popularnością wśród stargardzian i ludzi z całej Polski.

ArtFestiwal 2023 – program