Aktualności: Sprawy urzędowe

Szybciej pryskamy na komary

22 lipca 2021

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców przyspieszone zostało kolejne odkomarzanie. Opryski zostaną przeprowadzone w najbliższą sobotę i niedzielę (24-25.07.). Dzięki odkomarzaniu zmniejszy się także liczba kleszczy i meszek w całym mieście – zwłaszcza w parkach i na terenach zielonych. Prace potrwają od 20:00 do 6:00. Termin może ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Akcja będzie przeprowadzana na terenach:

parków: Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3-Maja, Panorama, Batorego, przy ul. Lotników;

cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;

skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej – tzw. Osetno;

rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie. Dzięki opryskom nie tylko zmniejszy się liczba komarów, ale także meszek i kleszczy.

Aby odkomarzanie było skuteczne, musi być przeprowadzane w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, nie może też być zbyt ciepło. O ewentualnej zmianie terminu oprysków będziemy informować na bieżąco.

Zdjęcie: pexels.com