Aktualności: Edukacja

Szyją i pomagają

8 kwietnia 2020

Kolejni stargardzianie dołączają do akcji szycia maseczek. Wsparcia w walce z koronawirusem udzielają członkowie stargardzkiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Uszyli już ponad 500 masek wielokrotnego użytku. Wszystkie trafiły tam, gdzie w tym trudnym czasie są najbardziej potrzebne.

Maseczki zostały bezpłatnie przekazane głównie do przychodni, ale także do sklepów i osób prywatnych. To jedna z najprostszych i jednocześnie skutecznych form ochrony przed zarażeniem koronawirusem. – Maseczki są uszyte z wytrzymałego materiału, mają też gumki. Można ich używać wielokrotnie. Wystarczy wyprać w gorącej wodzie, a po wysuszeniu wyprasować. Dziennie szyjemy około 50 masek. Udało się już przekazać ponad 500 sztuk na terenie całego miasta, a w planach mamy kolejne – mówi Zbigniew Mycyk, pomysłodawca akcji i prezes Polskiego Związku Niewidomych koło w Stargardzie.

W szycie zaangażowała się także Barbara Mycyk, która na co dzień prowadzi Klub Aktywności Twórczej przy PZN. W tym szczególnym czasie postanowiła wykorzystać swoje umiejętności do wsparcia stargardzian w walce z epidemią. Materiał, z którego robione są maseczki, pochodzi od sponsorów. Jak mówią organizatorzy, teraz najbardziej potrzebna jest gumka, najlepiej o szerokości 5-7 mm. Jeżeli ktoś miałby możliwość przekazania tego typu materiału, może zadzwonić pod nr 608 342 190.

Zdjęcia: Zbigniew Mycyk