Aktualności: Kultura

Tajemnice dźwięków do odkrycia

1 grudnia 2023

Ostatnia okazja, żeby w tym roku posłuchać Stargardzkiej Sceny Młodych. Tym razem swój talent zaprezentuje Nailah Vitha. Koncert rozpocznie się w niedzielę (3.12.) o 17:00 na małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury (wejście od ul. Wojska Polskiego). Wstęp bezpłatny.

Nailah Vitha jest doskonale znana stargardzianom, ale nie tylko. Młoda wokalistka ma na swoim koncie liczne nagrody zdobyte w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach oraz na festiwalach wokalnych. Szerszej publiczności dała się również poznać w programach telewizyjnych The Voice Kids i Szansa na Sukces. Opole 2022. Podczas najbliższego koncertu w naszym mieście Nailah będą towarzyszyli: Michał Chmielenko (gitara), Marcin Denisiuk (instrumenty perkusyjne), Zuzanna Susz (chórki) i Patrycja Kucharzyk (chórki).

Wokalistka jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia (klasa fortepianu) oraz stypendystką prezydenta Stargardu. Przez 13 lat śpiewała i doskonaliła swój talent w Młodzieżowym Domu Kultury – w zespołach „Rupaki” i „Dzikie Wino”. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie.