Aktualności: Turystyka

Tajemniczy Stargard czeka na odkrywców

4 października 2019

Ciekawa propozycja dla miłośników zagadek z przeszłości. Towarzystwo Przyjaciół Stargardu zaprasza na Spacer Historyczny „Stargard Tajemniczy i Nieznany”. Już po raz jedenasty będzie można odkrywać nieznane fakty z życia naszego miasta i jego mieszkańców.

Spacer odbędzie się w niedzielę (6.10.). Zbiórka o 14:00 przy ul. Bydgoskiej 63 (koło KRUS-u i hurtowni części rowerowych). Trasa tegorocznej wędrówki jest owiana tajemnicą, co jeszcze bardziej zachęca do wspólnego zwiedzania. Z pewnością nie zabraknie odkrywania tajemnic z przeszłości, ale uczestnicy poznają także współczesne stargardzkie ciekawostki.

Finał Spaceru Historycznego zaplanowano w Piwnicy TPS. Tam, jak zapewniają organizatorzy, będzie można posłuchać opowieści mrożących krew w żyłach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wystarczy w niedzielę (6.10.) przyjść na miejsce zbiórki. Na spacer zaproszeni są wszyscy, których interesują tajemnice naszego miasta. Warunek jest jeden, bardzo łatwy do spełnienia – odkrywanie Stargardu odbywa się piechotą.

Zdjęcie: stargardzkielegendy.pl/archiwum