Aktualności: Działania społeczne

TBS docenione

9 maja 2019

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zostało wyróżnione na łamach prestiżowego miesięcznika Architektura&Biznes. Znany reporter  Filip Springer wskazuje spółkę z naszego miasta jako przykład dobrze zarządzanej firmy.

„Towarzystwa Budownictwa Społecznego teoretycznie miały dostarczać mieszkania polskiej klasie średniej, praktycznie wywiązały się z tego zadania tak sobie. Z wyjątkami. Kto chce zobaczyć, jak mogłaby wyglądać Polska, w której TBS-ami zarządzają sprawni menedżerowie mający dostęp do preferencyjnych kredytów w BKG, niech jedzie do Stargardu. Tam jakość, którą w całej reszcie kraju kupuje się na kredyt, jest elementem budownictwa naprawdę społecznego” pisze Filip Springer.
Stargardzkie TBS funkcjonuje od ponad 20 lat. Aktualnie na ukończeniu jest inwestycja przy ul. Andersa, gdzie już wkrótce zamieszkają 23 rodziny. Natomiast w czerwcu przy ul. Śniadeckiego ruszy budowa kolejnych mieszkań dla stargardzian. W tym roku spółka wykona również termomodernizację dwóch kamienic – przy ul. Czarnieckiego 19 i Bogusława IV 22. To kolejna inwestycja w remont budynków. Tylko w 2018 r. modernizacja kamienic pochłonęła ponad 1 600 000 zł.

Oprócz działalności budowlanej i remontowej, STBS prowadzi też programy pomocy mieszkaniowej – dla osób niepełnoprawnych, starszych i wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Niedawno ruszył także projekt „Złota Rączka”. Dzięki niemu osoby starsze mogą liczyć na bezpłatną pomoc w drobnych domowych naprawach. Więcej informacji o „Złotej Rączce” znajduje się tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie