Aktualności: Kultura

Teatr Letni pełen dźwięków

12 sierpnia 2019

Weekendowe wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji znów zapewniły stargardzianom doskonałą zabawę. Coś dla siebie znaleźli mieszkańcy w każdym wieku. Było muzycznie i filmowo, a przede wszystkim ciekawie. Zespół Altos zaprezentował największe przeboje w nowych aranżacjach, a Beata Bednarz oczarowała słuchaczy wyjątkowym głosem.

Kolejny weekend Coolturalnych Wakacji rozpoczęło Kino plenerowe. Tym razem widzowie ułożeni wygodnie na leżakach w Teatrze Letnim obejrzeli francuską komedię „Miłość aż po ślub”. Film opowiada historię Juliette, szczęśliwej singielki, która zawodowo zajmuje się organizacją ślubów. Główna bohaterka staje przed trudnym zadaniem – musi zaplanować wesele znienawidzonej koleżance. Dodatkowo Juliette zakochuje się w przyszłym panu młodym, a to dopiero początek kłopotów…

Sobotni (10.08.) wieczór w Parku Chrobrego wypełniły dźwięki energetycznych przebojów. Na scenie Teatru Letniego wystąpiły dziewczyny z grupy Altos. Wokalistki udowodniły, że przyjaźń i wspólna pasja do śpiewu to gwarancja sukcesu. Publiczność jak zwykle dopisała – na koncercie zjawili się mieszkańcy w różnym wieku. Taneczne hity ośmieliły najmłodszych stargardzian, którzy ruszyli do tańca.

Niedzielne (11.08.) propozycje to koncert zespołu Conversion i występ Beaty Bednarz. Muzycy wykonali utwory związane z nurtem gospel. Z kolei Beata Bednarz zachwyciła słuchaczy wyjątkową barwą głosu. Wokalistka śpiewa solo i w towarzystwie innych wykonawców. Jej głos można usłyszeć na płytach m.in. Krzysztofa Krawczyka, Varius Manx i De Mono.

Najbliższy weekend to kolejna okazja do wspólnej zabawy w Parku Chrobrego. W piątkowym (16.08.) Kinie plenerowym będzie można obejrzeć komedię „Co ty wiesz o swoim dziadku?”. Następnego dnia (sobota, 17.08.) na scenie Teatru Letniego wystąpi Julita Kożuszek, a w niedzielę (18.08.) Big Band Stargard zaprezentuje największe przeboje muzyki filmowej i tanecznej. Wszystkie wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji są bezpłatne.

Zdjęcia: Tadeusz Surma