Aktualności: Kultura

Teatr Letni pełen muzyki

5 sierpnia 2019

Za nami kolejny ciekawy weekend. W Parku Chrobrego rozbrzmiewały dźwięki melodii z dawnych lat. Była wesoła zabawa w towarzystwie członków Kapeli z Szaconkiem oraz chwila refleksji podczas koncertu z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji zapoczątkowało piątkowe Kino Plenerowe.​

Tym razem widzowie zobaczyli komedię kryminalną w gwiazdorskiej obsadzie. Główne role w filmie „Nice Guys. Równi goście” zagrali Ryan Gosling i Russel Crowe. Akcja rozgrywa się w latach 70. XX wieku. Tytułowi równi goście – mimo wzajemnej niechęci – muszą zacieśnić współpracę, by rozwikłać zagadkę zaginięcia młodej kobiety i uratować własne życie.

Sobotnia (3.08.) propozycja ucieszyła miłośników klimatu starego Lwowa i przedwojennej Warszawy. Na scenie Teatru Letniego wystąpiła Kapela z Szaconkiem. Muzycy zaprezentowali zarówno dobrze znane szlagiery w nowych aranżacjach, jak i własne utwory. Skoczne piosenki porwały stargardzian do tańca. Członkowie kapeli udowodnili, że zapewnienia o gwarancji doskonałej zabawy były w pełni uzasadnione. Mieszkańców nie odstraszyła nawet kapryśna pogoda.

Ostatni dzień coolturalnego weekendu był okazją do wysłuchania wyjątkowego koncertu. W Parku Chrobrego rozbrzmiewały dźwięki skrzypiec, fletu, altówki i wiolonczeli. Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Teatrze Letnim wystąpili soliści i kwartet instrumentalny. Artyści zaprezentowali utwory, które rozbrzmiewały na barykadach walczącej Warszawy. Dzięki nastrojowej aranżacji licznie zgromadzeni słuchacze przenieśli się w czasie do tamtych trudnych wydarzeń.

Sierpniowe Coolturalne Wakacje to kolejne ciekawe propozycje dla stargardzian spędzających lato w mieście. Już w najbliższy piątek (9.08.) w Kinie Plenerowym komedia „Miłość aż po ślub”. W sobotę (10.08.) odbędzie się koncert energetycznej grupy Altos, a w niedzielę (11.08.) w Teatrze Letnim wystąpi Beata Bednarz w towarzystwie zespołu Conversion. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zdjęcia: Tadeusz Surma