Aktualności: Biznes

TEDi będzie w parku

14 lutego 2022

Gigantyczne centrum logistyczne o powierzchni 87 300 m² jest budowane w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Obiekt realizuje Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, a zajmie go TEDi – niemiecka sieć detaliczna. Przy hali będzie też część biurowa – licząca 4000 m² z wieloma rozwiązaniami proekologicznymi i energooszczędnymi. Kolejny tak duży inwestor, który zacznie działać w Stargardzie jeszcze w tym roku, to następnych kilkaset miejsc pracy.

– Ta inwestycja robi naprawdę duże wrażenie. Magazyn pod dachem będzie miał powierzchnię ponad 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Już niedługo zyskamy więc w Stargardzie kolejne miejsca pracy, ale także firmę znaną w całej Europie. To również podnosi atrakcyjność naszych terenów inwestycyjnych, które już są oceniane wysoko. Jestem przekonany, że kwestią czasu będzie pojawienie się w parku przemysłowym następnych firm oferujących kolejne miejsca pracy – mówi prezydent Rafał Zając.

Sieć TEDi ma w całej Europie 2500 sklepów. W Polsce tylko w 2021 r. firma podwoiła liczbę swoich dyskontów. Magazyn w Stargardzie jest bardzo ważny. Ma pozwolić na dalszy rozwój tej marki w naszym kraju i przekroczenie w ciągu najbliższych miesięcy liczby 200 otwartych sklepów. W nowoczesnym obiekcie magazynowany będzie pełen asortyment: produkty codziennego użytku, artykuły kosmetyczne, drogeryjne i gospodarstwa domowego, karma dla zwierząt oraz akcesoria dekoracyjne, prezentowe i biurowe.

– Kolejny przedstawiciel branży handlowej na etapie intensywnego rozwoju polega na Panattoni, a wybór stargardzkiej lokalizacji, niedaleko realizowanego Panattoni Park Stargard, potwierdza ogromny potencjał Pomorza Zachodniego. Cieszy nas również że obiekt, z którego skorzysta TEDi, posiada rozbudowany segment biurowy. Po raz kolejny potwierdza się, że nieruchomości przemysłowe doskonale sprawdzają się również jako siedziby różnych działów administracyjnych przedsiębiorstw – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Wiadomo już, że część biurowa będzie przygotowana z rozwiązaniami zapewniającymi komfort użytkowania przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne. W obiekcie pojawi się odpowiednie oświetlenie, zwiększony dostęp światła dziennego i zielony krajobraz biurowy. W strefie relaksu przylegającej do budynku pracownicy będą mogli skorzystać z ławek z materiałów ekologicznych. Panattoni dostarczy również wiaty dla rowerów i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Cały obiekt zostanie wyposażony w rozwiązania z zakresu energooszczędności: kompleksowe olicznikowanie, pomiar mediów z podziałem na poszczególne instalacje oraz m.in. wodooszczędną armaturę łazienkową pozwalającą redukować zużycie wody. Inwestycja dla firmy TEDi znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Panattoni Park Stargard – jednej z największych realizacji tego dewelopera w regionie. Kompleks budowany w strategicznej lokalizacji daje najemcom świetne możliwości do prowadzenia międzynarodowej działalności. Budowa magazynu i części biurowej w PPNT ma się zakończyć w październiku.

Zdjęcie: Paweł Bieg