Aktualności: Kultura

To był muzyczny weekend

9 stycznia 2023

W Stargardzie nadal panuje wyjątkowy, świąteczny klimat. Wszystko za sprawą zdolnych muzyków i wokalistów. W kościele św. Jana kolejny raz zabrzmiały najpiękniejsze pastorałki w wykonaniu dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. W Stargardzkim Centrum Kultury znane kolędy w nowoczesnych aranżacjach zaprezentowali uczestnicy warsztatów gospel.

Podczas Stargardzkiej Pastorałki pod Szczęśliwą Gwiazdą można było posłuchać wokalnych popisów Rupaków, Dzikiego Wina i Layli. Młodzi ludzie na co dzień szlifują swoje talenty w MDK pod okiem Ewy Krysian i Aleksandry Krysian. W kościele św. Jana wystąpili również Nailah Vitha i Łukasz Brodowski.

Kolejną propozycję na weekend przygotowali soliści i muzycy, którzy przez kilka ostatnich dni brali udział w warsztatach z Anną Marią Mbayo – wokalistką, kompozytorką, pedagogiem i propagatorką muzyki gospel. Na zakończenie zajęć na dużej scenie SCK wystąpili m.in. członkowie Chóru Cantore Gospel. Publiczność wysłuchała muzyki gospel oraz tradycyjnych polskich kolęd w nowoczesnych, energetycznych aranżacjach.

Zdjęcia: Parafia pw. św. Józefa w Stargardzie/FB/Maciej Dura-Pomarański/SCK/FB