Aktualności: Sprawy urzędowe

Transport na wybory dla osób niepełnosprawnych

11 października 2019

Osoby niepełnosprawne oraz mające problemy z poruszaniem się również będą mogły wziąć udział w niedzielnym głosowaniu podczas wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy w niedzielę (13.10.) zadzwonić w sprawie bezpłatnego transportu do Urzędu Miejskiego.

Dowóz osób niepełnosprawnych do lokalu wyborczego będzie prowadzony w niedzielę (13.10.) od 8:00. Zapotrzebowanie na transport będzie można zgłaszać do 20:00. Każda z osób mających kłopoty z samodzielnym poruszaniem się, będzie mogła liczyć na pomoc w zejściu po schodach, podprowadzeniu do samochodu, a także z wprowadzeniem do lokalu wyborczego i z powrotem do domu. Zgłoszenia przyjmowane będą pod telefonem 91 578 46 22.

W Stargardzie 16 lokali wyborczych jest pozbawionych barier architektonicznych. Jeśli osoba niepełnosprawna chciałaby samodzielnie dotrzeć do lokalu wyborczego, a lokal nie jest pozbawiony barier architektonicznych, może do wtorku (8.10.) złożyć w Ratuszu (pok. 1) na Rynku Staromiejskim wniosek o zmianę lokalu wyborczego na lokal bez barier architektonicznych. Można to zrobić osobiście, a w przypadku problemu z dotarciem do urzędu, dzwoniąc na numer 91 577 06 97. Wówczas urzędnik przyjedzie do domu osoby zainteresowanej z niezbędnymi dokumentami.