Aktualności: Sprawy urzędowe

Transport na wybory

18 czerwca 2020

Osoby z niepełnosprawnościami oraz mające problemy z poruszaniem się również będą mogły wziąć udział w wyborach Prezydenta RP. Wystarczy w niedzielę (28.06.) zadzwonić w sprawie bezpłatnego transportu do Urzędu Miejskiego.

Dowóz osób z niepełnosprawnościami do lokalu wyborczego będzie prowadzony w niedzielę (28.06.) od 8:00. Zapotrzebowanie na transport można zgłaszać do 20:00. Każda z osób mających kłopoty z samodzielnym poruszaniem się, będzie mogła liczyć na pomoc w zejściu po schodach, podprowadzeniu do samochodu, a także z wprowadzeniem do lokalu wyborczego i z powrotem do domu. Wystarczy w dniu wyborów zadzwonić pod nr tel. 91 578 46 22.

W Stargardzie 16 lokali wyborczych jest pozbawionych barier architektonicznych. Każdy wyborca, w tym wyborca z niepełnosprawnościami, może  głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym, także w lokalu dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania trzeba złożyć do wtorku (23.06.). Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: niepelnosprawni.gov.pl