Aktualności: Sport

Triathlon po raz czwarty

14 grudnia 2023

W naszym mieście nie brakuje ludzi, którzy ćwiczą na świeżym powietrzu nawet wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz znacznie spada. Właśnie dla nich Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował kolejną edycję Stargardzkiego Triathlonu Mikołajkowego. Już w sobotę (16.12.) pobiegną, popływają i pojeżdżą na rowerach. W planach są też dodatkowe atrakcje dla małych i dużych.

Żeby wziąć udział w triathlonie, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy w dniu zawodów pojawić się w amfiteatrze w Morzyczynie i na miejscu dołączyć do wydarzenia. Impreza ma charakter otwarty – mile widziani są zarówno dorośli, jak i dzieci z opiekunami. Biuro zawodów będzie czynne od 12:00, a pierwsza konkurencja, czyli jazda na rowerach stacjonarnych, rozpocznie się o 14:00. Godzinę później, o 15:00, wystartują biegacze. Żeby zaliczyć tę część triathlonu, będzie można również przespacerować się lub przejść trasę z kijami nordic walking. Na koniec, o 16:00, wszyscy śmiałkowie zanurzą się w Miedwiu. Każdy uczestnik zakończy zawody z pakietem-niespodzianką. Dodatkowo ci, którzy zaliczą 3 konkurencje, dostaną pamiątkowy medal.

Stargardzki Triathlon Mikołajkowy to świetna zabawa dla całej rodziny. Podczas zawodów nie będzie oficjalnego pomiaru czasu – liczy się przede wszystkim dobry nastrój i aktywne spędzenie soboty w sympatycznym gronie. Każdy uczestnik sam zdecyduje, jak długie trasy pokona i ile czasu spędzi w wodzie. Będą też dodatkowe atrakcje. Warto pomyśleć nad świątecznym przebraniem – jak co roku wybrani zostaną Miss i Mister zawodów. Szczegółowe informacje i regulamin imprezy można znaleźć tutaj.