Aktualności: Edukacja

Trójka – będzie duży remont

28 czerwca 2023

Ocieplenie ścian, remont dachu, montaż paneli fotowoltaicznych, wymiana okien i remont sal lekcyjnych – to tylko część prac, które zostaną wykonane w Szkole Podstawowej nr 3. Jeszcze latem w placówce przy ul. B. Limanowskiego 7 ma rozpocząć się naprawdę ogromna inwestycja. Po jej zakończeniu będzie bezpieczniej, wygodniej, a na dodatek ekologicznie.

– Ta inwestycja da nam w pełni nowoczesny i „zielony” obiekt. Konkretne oszczędności zapewni zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Ocieplenie budynku, a także wymiana grzejników i lamp też się do tego przyczynią. To korzyści środowiskowe i ekonomiczne, ale bez wątpienia uczniowie Trójki po remoncie dostaną jeszcze lepsze warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju. Komfort pracy dzieci, młodzieży i całej kadry szkoły na pewno odczuwalnie się podniesie – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie jeden z budynków i hol Trójki oraz sala gimnastyczna. Ściany będą ocieplone, a na wyremontowanym dachu pojawi się blisko 50 paneli fotowoltaicznych. W planach jest także wymiana okien i drzwi. Z kolei w środku będą nowe grzejniki. Większe bezpieczeństwo zapewni też wymiana instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Częściowo wyremontowane zostaną również sale lekcyjne, w których pojawi się m.in. nowe oświetlenie. Zaplanowano montaż prawie 450 nowoczesnych, energooszczędnych opraw LED. Wykonana będzie też mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła.

Wszystkie prace w SP nr 3 mogą kosztować nawet 7 500 000 zł. Wykonawcę tej dużej inwestycji powinniśmy poznać w lipcu. Na termomodernizację Trójki pozyskaliśmy prawie 5 500 000 zł – niemal 4 700 000 zł z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” i ponad 800 000 zł z budżetu Państwa.

Zdjęcie: UM w Stargardzie