Aktualności: Sprawy urzędowe

Trzeciego Maja świętujemy

25 kwietnia 2024

Pokaz sprzętu wojskowego, defilada, uroczysty apel wojskowy – dla wielu stargardzian 3 maja wiąże się z coroczną wizytą na Rynku Staromiejskim. W piątek (3.05.) znów wspólnie będziemy obchodzić Święto Narodowe Trzeciego Maja. Początek o 10:30 pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania Niepodległości”.

Tegoroczne obchody święta Trzeciego Maja rozpoczną się od złożenia symbolicznych, biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem patriotycznym. Następnie o 11:00 w kolegiacie odprawiona będzie msza święta – tradycyjnie tego dnia w intencji Ojczyzny. W piątek (3.05.) trzeba też zajrzeć na Rynek Staromiejski. Tam od 10:00 do 15:00 będzie można podziwiać wojskowe pojazdy i sprzęt. Około 12:30 rozpocznie się uroczysty apel wojskowy wraz z salwą honorową i defiladą. Tuż po nim (ok. 13:00) wszyscy chętni dostaną wojskową grochówkę.

Trzeba pamiętać, że w środę (3.05.) na Starym Mieście zmieniona będzie organizacja ruchu. Więcej informacji tutaj.

Dzień przed Narodowym Świętem Trzeciego Maja można wziąć udział w Biesiadzie Narodowej. Na spotkanie w Domu Kultury Kolejarza zaprasza Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny. Początek w czwartek (2.05.) o 17:00. Wstęp wolny.